Krok 4: Pokyny pre vašu “Clearing Session”

Ak ste premysleli a naplánovali, môžeme sa pohnúť ďalej.

Budeme potrebovať tri boxy, krabice, škatule, vrecia …. Dôležité je, aby boli 3 !

Triedime na 3 kategórie:

  1. “Užitočné” – (toto keď uložím, je to OK)
  2. “Isto vyhodiť” – (som si istý/istá že to vyhodím)
  3. “Ešte neviem čo s tým” – (neviem sa rozhodnúť hneď teraz)

Ako o chvíľku uvidíte, boxy sú veľmi dôležité.

Teraz ste pripravení na brilantné feng shui čistenie. Jediné čo musíte urobiť, je zostať s rytmom, sledovať čas a zaviazať sa, že akcia nepotrvá viac ako 30 minút.

OK, a teraz poďme konečne na zúčtovanie s neporiadkom !

Zrazu sa pozeráte na veľkú kopu neporiadku, a neviete, čo s tým máte urobiť. Máte pocit, že jediným rozhodnutím to skrátka nie je možné urobiť.

Takže: Nájdite svoj vyšší rytmus, ktorý pracuje pre vás a nespomaľujte. Aktívna, energizujúca hudba môže byť nápomocná – vyberte si ju vopred.

Položte blízko k sebe 3 boxy. Je dôležité, aby ste nezaváhali, a nepriložili ďalší box.

Zoberte prvú vec, a ihneď položte do jedného z boxov. Pokiaľ sa rozhodujete viac ako 30 sekúnd, nerobíte to správne.

Nezabudnite, že máte box č.3 (neviem sa rozhodnúť čo s tým)– POUŽITE HO !

V rovnakom dynamickom rytme pokračujte v rozoberaní vašej kopy neporiadku a sledujte čas tak, aby ste neprekročili 30 minút. Nespomaľujte, dodržte tempo počas celej “clearingovej akcie”.

V žiadnom prípade neprekročte prvých 30 minút ! Ako náhle čas vyprší, máte v ten deň hotovo. Ľahnite si, vyložte si nohy. Boli ste skvelí !

Dôvod, prečo som povedal “Rýchlo vložte do jedného z 3 boxov je ten, že prvé reakcie bývajú tie správne. Pokiaľ váhate a neviete, čo máte urobiť s danou vecou, tak práve na to máme box č. 3 !

 Aj keby počas prvého čistiaceho feng shui dňa ostal naplnený neporiadkom len box “Neviem”, už týmto ste urobili skvelú prácu. A čo je dôležitejšie, zaktivovali ste a dostali do pohybu stagnujúcu, doteraz blokovanú energiu neporiadku.

 Kľúčom k úspechu je to, aby ste ostali v rytme, urobili to rýchlo a dodržali časovú dotáciu 30 minút. Týmto spôsobom to všetko skutočne prežijete, precítite a uisťujem vás, že s dostatočným odhodlaním, môžete žiť v poriadku a dobrých energiách behom pár týždňov.

Niekoľko ďalších užitočných informácií, ktoré by ste mali vedieť:

  • najlepšie je mať nejakú plochu – miesto, na ktorej budú boxy určené na rozdeľovanie vecí blízko seba. Takže nie hromady a hromady triedeného neporiadku po celom byte, ale jedno miesto, kde to všetko zhromaždíte a možete odtiaľ triediť podľa boxov ( uložiť, vyhodiť, neviem)
  • Určite sa medzi vecami nájdu aj také, ku ktorým máte nejakú citovú väzbu, o ktorých sa vám bude ťažko rozhodovať (budete mať pocit zmätku, alebo pocit viny). Ostaňte v pokoji, nechajte ich kľudne ležať v boxe “Neviem”. Behom pár dní príde pocit, že budete presne vedieť čo s nimi. (ak ste skutočne v koncoch, požiadajte najbližších alebo priateľov, nech vám pomôžu, prehoďte s nimi o tom pár slov, určite k vám pride informácia)
Share This