Použitie symbolov

Použitie symbolov

 

Symboly predstavujú jednu  z najstarších foriem komunikácie. Maskoty, amulety, náboženské predmety, masky a ďalšie veci sa používajú už od počiatkov existencie ľudstva. Symboly nám ponúkajú spojenie so silami, ktoré nevidíme. Niektoré nám poskytujú ochranu pred silami, ktoré by nám mohli ublížiť. Existujú náboženské symboly, ako sú kríže, ďalej romantické symboly (kvety a srdiečka), ale aj symboly temných síl, ako sú lebky a skrížené hnáty.

Symboly majú rôzne tvary – špirály, kruhy, kríže, trojuholníky, labyrinty a bludiská. Niektoré z nich prinášajú šťastie, iné nie. Sú spojené s každou oblasťou d života. Sú to osobné veci a sú rozmanité tak, ako sú rozmanití ľudia na celom svete. Maskotom môže byť aj ponožka, košeľa, zajačia labka, minca, podkova – čokoľvek, o čom ste presvedčení, že vám prináša šťastie.

Určitým druhom symbolov sú napríklad masky. Kým si takú masku zavesíte na stenu, zistite si, čo predstavuje. Je to maska diabla ? Bohyne plodnosti ? Spýtajte sa sami seba či je to naozaj niečo, čo chcete mať v svojej izbe. Symboly majú veľkú moc, a preto skôr ako si ho umiestnite vo svojom priestore, zistite, čo ten ktorý symbol znamená.

 

Share This