Vplyv miesta na náš život

Vplyv miesta na náš život

 

Niektoré miesta nás priťahujú viac ako iné. Existuje pre to mnoho dôvodov, ale to najpodstatnejšie je, že naše vnútorné ja, tvorené inštinktmi a intuíciou, vie omnoho lepšie než vonkajšie, alebo inými slovami vedomé ja, prečo vyhľadávame určitý druh zážitkov a prečo žijeme práve tam, kde žijeme. Toto vnútorné vedomie nás vedie na miesto, kde môžeme najlepšie naplniť svoj osud.

Niektorí ľudia môžu žiť len v horách obklopení stromami.  Iní chradnú bez svetiel veľkomiest. Niekedy sa zdá, že si nemôžeme vybrať a že nás okolnosti nútia žiť po určitý čas na určitom mieste. S tým jednoducho nemôžeme nič urobiť.

Pokiaľ ale máte luxus voľby a zvažujete, v ktorej časti sveta či krajiny, meste alebo prostredí, feng shui vám môže pomôcť, pretože každé miesto, bez ohľadu na to, aké je veľké, má svoju energiu. Môžete sa na túto energiu naladiť, a akonáhle nájdete to pravé miesto pre svoj život, okamžite ho intuitívne poznáte.

Ideálne miesto uspokojuje všetky naše momentálne potreby: úkryt, ochranu, súkromie, miesto pre zvieratá a dôležité veci, pohodlie a ľahký prístup z a do vonkajšieho sveta. Pokiaľ priestor uspokojuje naše základné potreby a naviac vyhovuje nášmu životnému štýlu a temperamentu, má dobrý potenciál. Záhradník nie je šťastný v mrakodrape, mestský človek trpí, keď žije v izolácii. Pokiaľ nevezmeme do úvahy tieto základné veci, keď si vyberáme miesto, kde budeme žiť, potom mrháme časom, energiou a peniazmi. Je zaujímavé ako ľudia dokážu obetovať niektoré zo základných potrieb, keď sa im prostredie páči. Trik je teda v tom, nájsť také prostredie, ktoré vás bude inšpirovať, ukľudňovať a motivovať.

Share This