Staroveké umenie Feng Shui má mnoho úrovní, škôl a aplikácií, pričom každoročné aktualizácie Feng Shui sú jednou z najpopulárnejších a najžiadanejších informácií. Už v októbri/ novembri, dostávam požiadavky na vypracovanie aktualizácií pre nasledujúci rok. Každoročné aktualizácie sa snažím vždy poskytnúť zrozumiteľným a praktickým spôsobom, aby ste ich mohli ľahko pochopiť a uplatniť aj v roku 2020 vo vašej domácnosti alebo kancelárii. Pokiaľ budete zháňať sošky, zvonkohry a ďalšie „lieky“ pre rok 2020, je dosť možné, že niektoré z nich už máte doma, ďalšie určite nájdete v internetových obchodoch.

Postupne prejdeme všetky sektory/ paláce. Sami sebe však sľúbte jednu vec – použite inteligenciu vlastnej mysle a počúvajte svoje srdce pri ktorejkoľvek informácií o Feng Shui, vrátane tipov pre rok 2020. Ak som už spomenul vyššie, Feng Shui je staroveké umenie, ktoré často používa „kódovaný“ jazyk na vyjadrenie podstaty rôznych univerzálnych energií, takže môže byť aj veľmi nepochopené a nesprávne interpretované. Zostaňte pokojní bez ohľadu na to, čo o Feng Shui čítate, a aplikujte iba to, čo sa vám a vášmu domovu zdá najlepšie . Sila je vo vás, nie v žiadnom vonkajšom liečení, takže sa jej len tak ľahko nevzdávajte.

Hoci nový čínsky rok začal 25.1.2020, deväť lietajúcich hviezd priletí na nové pozície 4. februára 2020, čo je v Ázii začiatok jari. V nasledujúcich riadkoch vám predstavím 9 lietajúcich hviezd, tendencie, ktoré prinášajú do jednotlivých sektorov/ palácov  a preventívne opatrenia a liečby. Ak dokážete správne vyhodnotiť a aplikovať pokyny, vyriešite zlý dopad nepriaznivých hviezd aby ste „odviezli“ zlú energiu a aby ste posilnili energiu priaznivých hviezd, a naklonili si šťastie na svoju stranu.

VÝCHOD: ŽLTÁ HVIEZDA 5, prvok zem

Nepriaznivá hviezda „Žltá 5“ (五 黄) sa bude v roku 2020 nachádzať na východe. Hviezda je zodpovedná za katastrofy, nešťastia, spory, náhodné zranenie a je najnepriaznivejšou hviezdou z deviatich hviezd. Ak je váš hlavný vchod, okno, kreslo, posteľ alebo krb na východe vášho domu, môže to viesť k náhodným nešťastiam, finančným stratám a sporom. Mali by ste byť preto zvlášť opatrní. V roku 2020 neumiestňujte vo východe červené a žlté predmety.

Liečba feng-shui: Najlepšie ošetrenie nepriaznivej hviezdy 5 je pomocou prvku kov. Pokiaľ sa tu nachádza hlavný vchod, doporučujem zavesiť v blízkosti dverí celokovovú zvonkohru so 6 rúrkami. Vynikajúcim nápravným prostriedkom je aj Pagoda 5 elementov. Ak je spálňa alebo kuchyňa na východe, môžete problém vyriešiť položením sivého alebo bieleho koberca. Neumiestňujte črepníkové rastliny pestované v pôde priamo na východ, či už ide o kanceláriu, alebo obývaciu izbu. Vodné rastliny sú v poriadku. Okrem toho sa v tomto roku môžu vyskytnúť nepredvídané katastrofy, preto pri vycestovaní dodržiavajte pravidlá premávky a vyhýbajte sa rizikovým športom.  Do východného sektoru môžete taktiež umiestniť kovových psov Pi Xiu, alebo kovové zvony, aby ste zlé energie premenili na dobré.

JUH: ČIERNA HVIEZDA 2, prvok zem

Čierna 2 (二 黑), známa aj ako Ju Men (巨 门), je zlovestná hviezda, ktorá prináša choroby, bolesti a nehody. Hviezda Čierna 2 bude v roku 2020 na juhu. Neošetrenie, alebo nesprávne usporiadanie Feng Shui v tomto paláci spôsobuje katastrofy, choroby členov rodiny, nezhody párov a nešťastie pre rodinu. Keďže Čierna 2 bude v tomto roku na juhu, môže byť sila zlých duchov silná. Aj okolie vášho domova, obchodu a kancelárie smerom na juh je ovplyvneneé Čiernou Hviezdou 2 a vy musíte dávať pozor na osobné finančné straty a zranenia.

Liečba feng-shuiu: Možností, ako zmierniť pôsobenie Čiernej Hviezdy 2 je viac. Medzi najvhodnejšie patria doplnky prvku Kov a prvku Zem – hlinené sochy, črepníkové rastliny. Zem generuje kov a zlí duchovia sú odvedení predmetmi patriacimi do kovu. Vhodné je použiť 6 kovových zviazaných čínskych mincií, kovovú/ medenú tekvicu Wu Lou so silnou pozitívnou energiou, ktoré sa umiestňujú v južnom sektore, aby absorbovali poškodené energie a vyvážili negatívne účinky Čiernej Hviezdy 2. Môžete použiť malé kovové sošky psov Pi Xiu, ale mosadznú dračiu korytnačku s Wu Lou, aby ste udržali pozitívne energiu.

SEVER: MODRÁ/ modrozelená HVIEZDA 3, prvok drevo

V roku 2020 bude modrá/ modrozelená Hviezda 3  (三 碧) prebývať na severe . Je to hviezda hádok, ktorá patrí prvku Drevo a môže viesť k súdnym sporom, názorovým rozdielom, hádkam a krádežiam. Ak je hlacvný vchod, písací stôl alebo posteľ v tomto smere, je tu možnosť ochorenia, frustrácie alebo problémov v podnikaní či zamestnaní. Počas roku Potkana 2020 na potkanoch sa doporučuje viac meditovať, hľadať svoj vnúrorný stred a počúvať svoje srdce. Nesprávna rovnováha v severe môže mať za následok nestabilné rodinné šťastnie – partnerské hádky a finančné straty. Môže dôjsť k oslabeniu pečene, žlčníka a ku kožným problémom.

Liečba feng-šuej: Podľa náuke o 5 prvkoch – elementoch patrí modrá Hviezda 3 prvku Drevo, a je ju možné eliminovať Kovom. Kovové psy Pi Xiu, ingot v tvare topánka, alebo zrkadlo Bagua pomôžu vyhnať zlých duchov tejto energie. Doporučuje sa výhnúť umiestneniu postele, kancelárskeho stola v severnom sektore. Pokiaľ to je možné, je dobre sa vyhnúť v severnom paláci aj umiestneniu spálne. V tomto roku je dobré sa vyhnúť v tomto sektore aj pichľavým, modrým a zeleným rastlinám, ako aj zvonkohrám a prvku Vody. Je tu vhodné umiestniť červené a zlaté doplnky a symboly. V tomto smere môžete umiestniť aj pár vyrezávaných levov, aby ste sa vyhli sporom a súdnym sporom.

CENTRÁLNY PALÁC/ stred priestoru: červená HVIEZDA 7, prvok kov

Červená Hviezda 7 (七 赤), známa tiež ako Pojun (破 Star), sa v roku 2020 nachádza priamo v centre  Hviezda patrí k prvku kov a je premenlivá –  niekedy nepriaznivá a niekedy priaznivá, preto by sa mala skôr podporovať ako kontrolovať. Červená hviezda 7  je tiež hviezdou strát – „strateného šťastia“ a symbolizuje straty, spory, alkohol a aféry. Ide o rozbalansovanie stredu – rozbalansovanie energií. Nesprávne usporiadanie Feng Shui v tomto smere sa dá charakterizovať aj ako odmietnuté šťastie. Prichádzajú  prekážky v kariére, falošné obvinenia alebo nepriaznivé milostné vzťahy.  V roku 2020 bude táto hviezda z centra ovplyvňovať celé okolie, takže je dôležité liečiť celý priestor.

Liečba feng shui: V centre je dôležité sa vyhnúť ostrým a špicatým predmetom ako sú dáždniky, meče, či iné ostré predmety, tým sa vyhnete zdravotným postihnutiam a zdravotným problémom vo vašej rodine, či problémom vo firme/ podnikaní. Aby ste neutralizovali vplyv červenej Hviezdy 7, aby ste eliminovali vplyv zlých duchov a posilnili rodinné šťastie, je dobre umiestniť sošku Qilin. Pokiaľ sa v strede nachádza spálňa alebo kuchyňa, môžete použiť čierny alebo modrý koberec.

JUHOZÁPAD: Zelená hviezda 4, prvok drevo

Zelená Hviezda 4 (四 绿), alias Wen Qu (文曲), prilieta v roku 2020 do juhozápadu. Po náročnom roku 2019 sa v tomto paláci opäť vyskytne pozitívna Hviezda 4. Ovplyvňuje štúdium, kariéru, skúšky, vysokoškolské šium, administratívne práce a dobré pôsobí aj v rodinách so študentmi.
Ako aktivovať hviezdu? Pracovný stôl alebo posteľ študentov, najmä mužov, vo vašej rodine sa dá umiestniť v juhozápade vášho domu, aby sa dosiahla lepšia efektívnosť učenia. Stále zelené rastliny je možné umiestniť na juhozápad, aby sa pre štúdium vytvorila najvýhodnejšia oblasť. Tiež môžete umiestniť Pagu Wenchang (pagodu wenchang). Vhodná je aj váza s bambusom vo vode.

ZÁPAD: PURPUROVÁ/ fialová HVIEZDA 9, prvok oheň

Fialová Hviezda 9 (九 紫), známa aj ako You Bi (右 弼), bude v roku 2020 na západe. Fialová Hviezda 9 je veľmi priaznivá a šťastná hviezda, ktorá symbolizuje všetky druhy slávnostných a priaznivých udalostí. Poloha tejto hviezdy v roku 2020 pozitívne ovplyvní rodinné veci, ako sú svadba, narodenie dieťaťa, zviditeľnenie sa, pochvalu a postup. Správne nastavenie povedie ku zdraviu, šťastiu v partnerských vzťahoch a finančným úspechom. Tento smer pri sedení v práci, alebo pri spaní prináša úžitok a šťastie.

Ako aktivovať hviezdu ? Palác udržujte čistý a uprataný, ľahký a vzdušný, aby ste mohli privítať čo najviac šťastných udalostí a využiť vaše postavenie hostiteľa v domácnosti. Môžete použiť sošku Quilin, aby ste vylepšili fialovú 9, čo prináša viac šťastných udalostí a prospeje to vašej kariére a rodine. Zvýšte intenzitu osvetlenia v priestore. Položením červeného koberca v tomto sektore môžete ešte vylepšiť Feng Shui.

SEVEROZÁPAD: BIELA HVIEZDA 8, prvok zem

Biela 8 (八 白) je najbohatšia hviezda, ktorá prináša požehnanie a šťastie. V roku 2020 bude na severozápade. Tento smer/ sektor je zvlášť dobrý pre mužov v rodine. Pokiaľ správne usporiadate  severozápadný smer vášho domova, v priebehu roka zbohatnete, môžete očakávať povýšenie a svoju výrazne rozviniete svoju kariéru. Pokiaľ neošetríte tento sektor vhodným spôsobom, naopak môžete očakávať zdravotné problémy a nečakané finančné straty. Ak teda chcete privolať šťastie, musíte na tejto pozícii vytvoriť optimálne rozloženie Feng Shui.

Ako aktivovať hviezdu? Aby severozápadný palác prilákal viac bohatstva, je potrebné aby sa udržiaval v dobrej kondícii – poriadok, čistota, nepoškodené zariadenie, . Ak sa v severozápade nachádzajú vstupné dvere do domu/ bytu, alebo sa tu nachádza  spálňa, či kancelária, je vhodné sem umiestniť červený, alebo fialový koberec, aby ste posilnili toto miesto. Umiestnenie psov  Pi Xiu tiež pomôže  zachovať a prilákať bohatstvo pre obyvateľov. Energie je možné podporiť soškou draka, alebo kovovými zvončekami.

SEVEROVÝCHOD: Biela hviezda 1, prvok voda

Biela Hviezda 1 (一 白), tiež známa ako Tan Lang (贪狼), je šťastná hviezda. V roku 2020 bude bývať na severovýchode a jej prínos sa ukáže v kariére, bohatstve a v celkovovej náklonnosti k Šťastiu. Platí to najmä pre zamilované, zatiaľ nezosobášené páry J
Pokiaľ bude severovýchodný palác správne vyladený, môžeme teda počítať  s celkovou náklonnosťou bielej Hvizdy 1. Pokiaľ budú v tomto paláci disharmónie, je tu predpoklad ochorenia a toxických vzťahov.

Ako aktivovať hviezdu? Ak je z hľadiska energetického rozkladu severovýchodný palác vášho bývania dobrý, môžete sem umiestniť fotografie členov rodiny. Ak sa zaoberáte predajom a obchodovaním, alebo aj prácou s ľuďmi, mali by ste dobre využívať severovýchod vo vašej domácnosti. Správne vyladený severovýchod zlepší váš pracovný výkon a medziľudské vzťahy. Môžete použiť rôzne zvokčeky, cinkajúce predmety a krištále – najmä ružením a ametyst. Vhodná je aj rastlina bambus.

Juhovýchod: biela hviezda 6, prvok kov

Biela Hviezda 6 (六 白), tiež pomenovaná Wu Qu (武曲),  bude v roku 2020 juhovýchode. Biela Hviezda 6 predstavuje v tomto období silu, podporuje úspech a prináša sťastie. Pokiaľ je tento palác dostatočne vyladený, má to priaznivý vplyv aj na zviditeľnenie sa. Veľká podpora tu je pre príbytky s juhovýchodným hlavným vchodom, ako aj pre ľudí vo vedúcich pozíciach. V tomto roku dostávajú podporu najmä mladé ženy.

Ako aktivovať hviezdu? Ak chcete vylepšiť Feng Shui na juhovýchode, môžete do tohto smeru vložiť zrkadlo Bagua, aby ste zvýšili šťastie pri zarábaní peňazí. V sektore môžete umiestniť prírodné kamene, sošku korytnačky, ale aj Buddhu. Vhodná je aj trojica najznámejších mudrcov Fuk, Luk a Sau.

 

Share This