Tak ! Cválajúci kôň sa vrátil domov a transformoval sa do kľudnej ovce pasúcej sa v pohodlnom prostredí svojho milovaného stáda. Ak patríte medzi tých, čo ich z toho cválania v sedle bolí zadok, je tu dobrá správa: Je tu čas na teplý, voňavý kúpeľ, domáce varené jedlo a množstvo času v mäkkej posteli.

 

Rýchly jangový rok Dreveného Koňa 2014 je za nami. Priniesol osviežujúci nový rast a vzrušujúce pozdvihnutie do nášho života. Mnohé zastaralé štruktúry dostali na frak, a čerstvé alternatívy a odvážne voľby dostali zelenú. Väčšina z nás prežila vykorenenie starých rutinních postupov, alebo dokonca radikálne zmeny, o ktorých sme si mysleli, že sú nezvládnuteľné. Trik bol vo viere v našu intuíciu a kozmickú náklonnosť počas celého roka. Niektorí spontánne skočili do novej práce, niektorí zvládli neočakávané a nepohodlné zmeny životného štýlu, a niektorí len splynuli s kontinuálnym prúdom a čakali na kľudnejšie vody.

 

V tomto roku nás čaká pomalšie tempo. Dňa 18.2. 2015 začal rok jinovej Drevenej Ovce. Energie tohoto roku nám umožnia chytiť dych, nájsť pôdu pod nohami a mať čas, ktorý potrebujeme, aby sme začali novú etapu Života, ktorú nám je tento rok ponúknutá.

 

Svetlé tendencie drevenej Ovce

Nové skutočnosti a skúsenosti, s ktorými sme sa stretli v minulom roku, ťahajúce sa ako mladé holé konáre k oblohe, môžeme doviesť do novo kvitnúcich schopností  a priorít. V tomto roku nám jinové drevo ponúka nazrieť k najhlbším koreňom, kde je základná osobná výživa, komfort a bezpečné bytie.

 

Odvrátená tvár drevenej Ovce

Kvality jinového dreva dokonale doplňajú charakteristiku Ovce. Ovca je štedrý, kľudný tvor, ktorý sa snaží byť v nepretržitej harmónii s rodinou, priateľmi a krásami Života.

V čínskom zverokruhu 12 zvierat je Ovca považovaná za znamenie s najsilneším ženským aspektom, takže máme aj iného bylinožravca ako jangového Koňa, a aj napriek tomu je stále veľmi intuitívna a emocionálna. Ovca sa snaží o kľud v prostredí svojho stáda, kde je všetko bezpečné, kde všetko pozná, kde sa môže usadiť a kde majú členovia vzájomnú podporu.

Rok Ovce je časom na uzdravenie, sceľovanie a starostlivosť o seba. Či už sme boli vykoľajení, zranení, alebo sme niečo nedokončili, v tomto roku to môžeme doviesť do harmónie, pričom samotný proces môže byť liečivý a naplnený pôvabom.

 

Sila Ovce spočíva v jasnom a hlbokom sebapoznaní, v tom, že prijíma a odpúšťa chyby sebe ako aj druhým. So svojim otvoreným srdcom dosiahne viac ako hlasitým vykrikovaním svojich požiadaviek. Pre nás to znamená, že  tohtoročná sila spočíva v starostlivosti o naše vzťahy, v obchodnom svete v hľadaní partnerov a nie konkurenčným súbojom.

 

Tohtoročná najžiarivejšia čchi je prístupná k jemnejším detailom bezprostredného okolia. (Rok 2015 je perfektný pre Feng Shui !)

Energie je možné zvýšiť tak, že poodstraňujete  poškodené, alebo nepotrebné veci. Môže to byť prasknutý hrnček, vyblednuté umelecké dielo, alebo už zničený nábytok. Nájdite najúspornejší a najefektívnejší spôsob, ako splníte svoje denné úlohy. Venujte im maximálnu pozornosť. V tomto roku malé veci, budú podporovať veľké veci ….

 

Ovca je viac následovníkom ako vodcom. Spolieha sa na svojich priateľov a ich ochranu. Energia financií je v tomto roku tiež viac „tečúca“, to znamená příliš charitatívna, a pulzujúca pre filantropické aktivity. Je dobre tento rok múdro nastaviť (ale nie mizerne nízko) určité hranice vo výdajoch, a potom verte že Univerzum vám bude nápomocné  ako s peniazmi, tak aj s energiemi v tomto roku.

 

Na čo je potrebné dávať pozor v roku Ovce

Rok 2015 je významným rokom pre transformáciu a zdokonalenie svojich komunikačných zručností. Jazyk je jedným zo základných konštruktov reality. Mal by byť láskavý, úprimný, tolerantný a pozitívny.

Ovca je predovšetkým o neustálej, prajnej a zasvätenej komunikácii so všetkými okolo seba.  Zaujímavé môže byť zvýšenie elegancie v prejave – napríklad prostredníctvom hudby, umenia a prírody. Tieto činnosti dokážu ovplyvniť kvalitu vášho vonkajšieho aj vnútorného prostredia.

 

Podstatné bude popri práci najmä relaxovať – udržiavať rovnováhu. Ak budeme s energiami tohoto roka zápasiť, zbytočne sa budeme vybíjať. Je tu čas pre malé radosti, vybrúsenie svojho vnútra. Ľuďom okolo seba by sme mali poskytovať viac Lásky – tým nám zároveň bude dodávaná podobná energia zvonka.

Ak sa podarí zladiť naše postoje a činy s Čchi – energiami roku Ovce – vytvoríme si priestor pre ďalší prísun a zosiľovanie.

 

Toto je rok mierne zmyselných ženských energií. Otvorením svojho srdca dostaneme viac Lásky zo svojho okolia. Nechajte túto energiu v sebe a v druhých pomaličky rásť a vyžarovať von zo seba. Podporí to celé společenstvo, pohodlie a zdravie výšho domova, sviežu krásu, ktorá je zakotvená v Matke Prírode a vo veľkom ženskom princípe.

Rok jinovej Drevenej Ovce má pre nás tento odkaz:

Vytvorte mier vo vašich domovoch a vaše Ja sa rozsvieti ako lampáš pre ostatných.

 

Share This