Shar Chi je možné transformovať do Sheng Chi viacerými spôsobmi. Existujú rôzne nápravné opatrenia. Niektoré sú úplne jednoduché a môžete ich urobiť sami, iné vyžadujú skúseného odborníka. Vhodné je použiť tzv. filter, teda niečo, čo bude Shar Chi transformovať  na Sheng Chi.

Napríklad, dlhé chodby vďaka „priamej ceste“ veľmi ľahko vytvárajú Shar Chi. Toto môžeme eliminovať väčšou izbovou rastlinou v kvetináči alebo veľkou vázou, vhodne umiestnenou v dlhej chodbe, ktorá spomalí Shar Chi. Toto spomalenie premení „rýchlu energiu“ na „prirodzenú“.

Skoro v každom obývanom priestore sa nájdu tmavé kúty, miesta, ktoré akoby sa rýchlejšie zašpinili, miesta kde sa prirýchlo kumuluje prach. Sú to prejavy poškodenej, „hustnúcej – stojatej“ energie. Tu je výborným pomocníkom svetlo – stojanová lampa, alebo lampa namontovaná na stenu. Svetlo je vhodné natočiť smerom ku stropu a takto presvetliť celý priestor.

Ostré rohy dlhých stien, (resp. každá dlhšia plocha, na ktorej sa rozbieha Chi – jednoducho si ju predstavte ako sa kĺže po stenách smerom k ostrým hranám), tak isto môžu vytvárať Shar Chi. V takýchto prípadoch môžeme urobiť nápravné opatrenie vhodne zaveseným obrazom, alebo popínavou rastlinou, ktorá tok rozbiehajúcej sa energiu spomalí.

Medzi ďalšie obĺúbené nápravné prostriedky  patria napríklad tibetské misy, niekedy nazývané aj tibetské čistiace misy, pagoda piatich elementov alebo soška Kuan Kung-a.

Pagoda piatich elementov – zem – kov – voda – drevo – oheň

pagoda-5-elementov-1 pagoda-5-elementov-2

Doporučuje sa umiestniť v blízkosti centra priestoru, alebo v blízkosti zdroja Shar Chi.

 Tibetská misa

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

tibetska-misa-hrani

Tibetské misy sú charakteristické svojim nezameniteľným zvukom. Rozozvučíte ich jemným úderom na okraji misy, alebo pravidelným trením paličkou po vonkajšom okruhu misy. S misou sa môžete poprechádzať po priestore, ktorý chcete prečistiť. V kútoch jednotlivých miestností je dobré misu čo najviac zdvihnúť smerom k rohu pod plafónom. Do misy môžete naliať aj vodu. Na Youtube nájdete množstvo videí o používaní tibetských mís.  Po tejto očiste priestoru je však potrebné oprať oblečenie v ktorom ste očistu robili a seba „naložiť“ do vane s teplou vodou a morskou soľou aspoň na 20 minút, alebo  5 – 10 minútová sprcha.

Soška Kuan Kung/ Kwan Kung

kuan-kong

Kwan Kung je jeden z najslávnejších vojvodcov v čínskej histórii. Niekedy je uznávaný ako „God of War“, alebo neskôr aj ako „God of Business“.  Doporučuje sa umiestniť oproti vchodovým dverám ako ochrana pred Shar Chi (zlou energiou). Je veľmi silný ak je umiestnený v severozápadnej časti bývania.  Na pracovisku, pri práci za stolom, môže byť obrázok Kwan Kung-a umiestnený na stene za chrbtom.

 

Share This