Fuk, Luk a Sau

V čínských domácnostiach sa často objavujú rôzne božstvá. Najčastejšie bývajú viditeľne postavené. Nebývajú uctievané v náboženskom móde, ale sú to skôr dôležité symboly a inšpirácie Bohatstva, Šťastia a Dlhovekosti. Preto by mali byť viditeľné, aby sme s nimi pracovali vedome. Prítomnosť symbolov Bohatstva, Šťastia a Dlhovekosti v domácnostiach vytvára a posiľňuje práve tieto energie.

Najpopulárnejší sú traja hviezdni bohovia – Fuk, Luk a Sau.

Fuk – bôžik držiaci v rukách dieťa. Podporuje rodinné šťastie, veľkú rodinu, dobré vzťahy, vzájomnú lásku.

Luk – bôžik držiaci zlatý ingot. Predstavuje moc, autoritu, hojnosť. Zaisťuje kariéru, bohatstvo, dostatok finančných prostriedkov pre spokojný život.

Sau – v jednej ruke drží broskyňu, v druhej vychádzkovú palicu. Symbolizuje dlhovekosť, dobré zdravie, múdrosť.

Títo traja bohovia zastupujú hlavné aspekty Šťastia, stoja vždy vedľa seba.

Fuk, boh šťastia je vyšší ako ostatní dvaja a vždy stojí v strede. Luk, držiaci žezlo autority stojí na pravej strane a Sau, boh dlhovekosti, nesúci palicu a broskyňu stojí na ľavej strane.

Fuk, Luk a Sau, ako symboly Šťastia, Hojnosti a Dlhovekosti, by mali byť, pokiaľ veríte na Feng Shui, v každej domácnosti. Pripomínajú vám vaše túžby a ambície, a udelia vám ochranu. Fuk. Luk a Sau prospievaú všetkým, aj keď nemáte ázijské korene. Proto je vynikajúce ak ich máte doma.

Share This